Premi Neus Balanzat

PREMI NEUS BALANZAT

XIII edició Premi Neus Balanzat de Narrativa Curta  (16 de gener de 2020)

PRIMERA CATEGORIA (alumnes nascuts els anys 2008, 2007 i 2006 ):

Primer premi: El jardín de los secretos, de Nura Sandhu Mishra, Col·legi Santíssima Trinitat.

Segon premi: Espejito, espejito…, d’Alexia Aflallo Álvarez de Toledo, Col·legi Mestral.

SEGONA CATEGORIA: (alumnes nascuts els anys 2005 i 2004):
Primer premi: Libre, de Paola Álamo Coceres, IES Isidor Macabich.

Segon premi: El dia de demà de Lucia Costa Azqueta, Col·legi Mestral.

TERCERA CATEGORIA: (alumnes nascuts l’any 2003 i endarrere):

Primer premi: Ayuda o daño, de Maria Agustina Almada Bevans, IES Sa Serra.

Segon premi: Me llamo Emma, d’Isabel Guzzi, IES  Quartó de Portmany.

 
XII edició Premi Neus Balanzat de Narrativa Curta (16 de gener de 2019)
   
XI edició Premi Neus Balanzat de Narrativa Curta (16 de gener de 2018)

PRIMERA CATEGORIA (alumnes nascuts els anys 2006, 2005 i 2004 ):

Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra Qui va ser? de 17 (Nuo Wang, Col·legi Santíssima Trinitat).

Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra El maravilloso mundo de Enderleika de Cara-chan (Carla Cluckie Catalán, IES Quartó de Portmany).

SEGONA CATEGORIA: (alumnes nascuts els anys 2003 i 2002):

Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra Nayarit de Hanaco (Ayna Cabrera Alba, Col·legi Santíssima Trinitat).

Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra Él de Despiertas una noche en un lugar desconocido, aparentemente sola (Bartolo Colomar Planas, Col·legi Sa Real).

TERCERA CATEGORIA: (alumnes nascuts l’any 2001 i en endarrere):

Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra Cu-Cu de Insanire (Virginia Castillo Callejas, IES Sa Colomina).

Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra Carol de Trotsky (Candela Torres Arellano, Escola d’Arts).

 

 

X edició Premi Neus Balanzat de Narrativa Curta (16 de gener de 2017)

PRIMERA CATEGORIA (alumnes nascuts els anys 2005, 2004 i 2003 ):

Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra La luz de la libertad de Herabe (Carla Ortiz Orellana, IES Quartó de Portmany).

Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra Una vida llena de historias de Crea historias XD (Yago Menoyo Rabolini, Col·legi Mestral).

SEGONA CATEGORIA: (alumnes nascuts els anys 2002 i 2001):

Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra Los chicos también lloran de ItsIrinaMachado (Irina Sofía Franco Machado, IES Algarb).

Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra Tot anirà bé de Layla (Judith García Ribas, Col·legi Santíssima Trinitat).

TERCERA CATEGORIA: (alumnes nascuts l’any 2000 i en endarrere):

Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra Esclavos de un suspiro de Flyp (Sara Moya Tur, IES Quartó de Portmany).

Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra Los síntomas del aburrimiento de Ángel Caído (Ícaro Torres Díaz, IES Quartó de Portmany).
 
IX edició Premi Neus Balanzat de Narrativa Curta (15 de gener de 2016)

PRIMERA CATEGORIA (alumnes nascuts els anys 2004, 2003 i 2002 ):
Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra Cena interrumpida de Lirio Turquesa (Martina Corral Yélamos, Col·legi Mestral).
Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra Por dentro de piedra, por fuera de cristal de La literatura te hace libre (Ainoa Moreno Hernández, Col·legi Can Bonet).
SEGONA CATEGORIA: (alumnes nascuts els anys 2001 i 2000):
Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra La damas de Verde (Joan Cerdà Montero, Col·legi Sa Real).
Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra Llàgrimes de El gat de Saturn (Toni Cerdà Montero, Col·legi Sa Real).
TERCERA CATEGORIA: (alumnes nascuts l’any 1999 i en endarrere):
Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra Resiliencia de Aster (Esther García Ribas, IES Quartó de Portmany).
Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra Dancing in the dark de Paco Juan (Paco Juan Quirós, IES Sant Agustí).

ACCÈSSIT dotat amb un val d’un dels patrocinadors del PNB a l’obra Lucille de Mr. Shankly (Candela Torres Arellano, IES Algarb)

 

VIII edició Premi Neus Balanzat de Narrativa Curta (16 de gener de 2015)

PRIMERA CATEGORIA (alumnes nascuts els anys 2003, 2002 i 2001):
Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra a l’obra a l’obra La taca negra de Marta López Vidal (IES Sa Blanca Dona).
Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra ¿Y si la muerte…? de Luz Gaia Bosch Cafaggini (Col·legi Mestral).

SEGONA CATEGORIA: (alumnes nascuts els anys 2000 i 1999):
Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra Merí de Claudia Riera Ferrer (IES Xarc).
Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra Perduda en els núvols de María Bermúdez Álamo (Col·legi Mestral).

TERCERA CATEGORIA: (alumnes nascuts l’any 1998 i en endarrere):
Primer premi, dotat amb 400 €, Morir duele, amar mata de Pedro Ángel Cano Navarro (IES Quartó de Portmany).
Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra A veces me da por pensar de Esther García Ribas (IES Quartó de Portmany).

QUARTA CATEGORIA (Professorat): El jurat vol agrair la seva participació a Juan Galipienso, únic concursant en aquesta categoria

ACCÈSSIT dotat amb un val d’un dels patrocinadors a l’obra Napemaste Pau Torres Riera (IES Isidor Macabich)

 
VII edició Premi Neus Balanzat de Narrativa Curta (16 de gener de 2014)

PRIMERA CATEGORIA (alumnes nascuts els anys 2002, 2001 i 2000):
Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra Páginas en blanco de Candela Torres Orellana.
Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra L’intercanvi de Yago Romero Riera.

SEGONA CATEGORIA: (alumnes nascuts els anys 1999 i 1998):
Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra El caso del 57 de Laura Gordillo Tur.
Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra Obsessions de Esther García Ribas.

TERCERA CATEGORIA: (alumnes nascuts l’any 1997 i en endarrere):
Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra Al-Mayurqa de Esther Martínez Parrón
Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra Què en penses de l’amor, Amour? de Carla Mª Blancafort i Meier

ACCÈSSIT dotat amb un val d’un dels patrocinadors a l’obra El secreto de Luna Ferrer Escandell.

 

VI edició Premi Neus Balanzat de Narrativa Curta (18 de gener de 2013)

PRIMERA CATEGORIA (alumnes nascuts els anys 2001, 2000 i 1999):
Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra Un viatge mogut de Yago Romero Riera (Yácaro) del CP Sant Rafel.
Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra No lo es de Candela Torres Arellano (Mastro) de l’IES Algarb

SEGONA CATEGORIA: (alumnes nascuts els anys 1998 i 1997):
Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra Jo, Ànec. La història d’un aneguet de goma de Francisco Juan Quirós (Castle) de l’IES Sant Agustí.
Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra A veces afortunados, los desafortunados de Sara Rico Cardona (Dinamarca) de l’IES Quartó de Portmany.

TERCERA CATEGORIA: (alumnes nascuts l’any 1996 i en endarrere):
Primer premi, dotat amb 400 €, a l’obra Calor en la espalda de Julia García Felipe (Nove Luas) de l’IES Algarb.
Segon premi, dotat amb 200 €, a l’obra Els ocells nascuts en gàbia creuen que volar és una malaltia de Ismael Baena Marí (Eluart) de l’IES Algarb.

ACCÈSSIT dotat amb un val d’un dels patrocinadors a l’obra Mi abuelo Roque de Sara Jing Hernández Borrego (Perla 2000) de l’IES Quartó de Portmany.

 
V edició Premi Neus Balanzat de Narrativa Curta (16 de gener de 2012)

1r premi Categoria alumnes nascuts els anys 2000-1998: El velo rojo (Candela Torres Arellano, C.P. Can Guerxo).

2n premi Categoria alumnes nascuts els anys 2000-1998 (ex aequo): Donde me lleve el viento (Laura Gordillo Tur, IES Santa Maria) i Les aventures de dos extraterrestres a la Terra (Francisco Juan Quirós, IES Sant Agustí)

Accèssit: Siempre un 12 (Marina Lacasaña Cánovas, IES Isidor Macabich).

1r premi Categoria alumnes nascuts els anys 1997 i 1996 (ex aequo): Gaia (Carla Mª Blancafort i Meier, IES Xarc) i Los pensamientos de Wendy (Sara Rico Cardona, IES Quartó de Portmany).

2n premi Categoria alumnes nascuts els anys 1997 i 1996: Respiración artificial (Marc Serra Torres, Col·legi Santíssima Trinitat)

Accèssit: Violència i res més (Carla Gausachs Prats, Col·legi SantíssimaTrinitat).

1r premi Categoria alumnes nascuts l’any 1995 i endarrere: Ex libris (Alícia Ramon Riera, IES Sa Colomina)

2n premi Categoria alumnes nascuts l’any 1995 i endarrere (ex aequo): Sal (Ismael Baena Marí, IES Algarb) i La búsqueda (Alicia María Domínguez Gluitz, IES Quartó de Portmany).

Accèssit: Decadencia (Ángela Molina Delgado, IES Sant Agustí).

 
IV edició Premi Neus Balanzat de Narrativa Curta (18 de gener de 2011)

1r premi Categoria alumnes nascuts entre 1997-1999: Descenso, Marc Serra Tores (Col·legi Santíssima Trinitat)

2n premi Categoria alumnes nascuts entre 1997-1999: La novena letra, Carla Maria Blancafort i Meier (IES Xarc)

1r premi Categoria alumnes nascuts entre 1995-1996: Anhelar lo imposible, Clara Sánchez Marín (Col·legi Santíssima Trinitat)

2n premi Categoria alumnes nascuts entre 1995-1996 (ex aequo): Una mentida piadosa, Anna maria Riera Escandell (IES Isidor Macabich) i Todo tiene que cambiar, Giveny Joy Fisher Ferrer (IES Isidor Macabich)

1r premi Categoria alumnes nascuts el 1994 i endarrere: Divagaciones en color, Tanit Casanova Llanos (IES Sa Colomina)

2n premi Categoria alumnes nascuts el 1994 i endarrere: Fosc, Jessica Ferrer Escandell (IES Sa Colomina)

 
III edició Premi Neus Balanzat de Narrativa Curta (15 de gener de 2010)

1r Premi Categoria alumnes nascuts entre 1996-1998: El cuadro, Julia García Felipe (IES Algarb)

2n Premi Categoria alumnes nascuts entre 1996-1998 (ex aequo): Mar, Bartomeu Costa Prats (IES Quartó de Portmany) i Rojaflor y las noventa palomas, Daniel Ibáñez Marí (CP Can Guerxo)

1r Premi Categoria alumnes nascuts entre 1994-1995: Purpureae Vestes, Alicia Ramon Riera (IES Sa Colomina)

2n Premi Categoria alumnes nascuts entre 1994-1995 (ex aequo): Artículo 47, Marina García Sepúlveda (IES Algarb) i ¡Apunta ya!, Giveny Joy Fisher Ferrer (IES Isidor Macabich)

1r Premi Categoria alumnes nascuts el 1993 i endarrera: La illa del present, Neus Giménez Tur (IES Sa Blanca Dona)

2n Premi Categoria alumnes nascuts el 1993 i endarrera (ex aequo): Un dia de suerte, Irene Roig-Francolí Rosselló (IES Sa Blanca Dona) i Siglo XXI, Andrea Martínez Suárez (Sa Real)

 
II edició Premi Neus Balanzat de Narrativa Curta (15 de gener de 2009)

1r Premi Categoria 11-15 anys: Tres segons de memòria, Irene Roig-Francolí Rosselló (IES Sa Blanca Dona)

2n Premi Categoria 11-15 anys: Dos fades per accident, Paula Boned Ribas (Col·legi Públic Can Coix)

1r Premi Categoria més de 16 anys: A partir de mañana, Manuela Suárez Favretto (IES Sant Agustí)

2n Premi Categoria més de 16 anys: Malos recuerdos, Siham Hamoudan (IES Sant Agustí)

Accèssit: El meu gran secret, Alicia Ramon Riera (IES Sa Colomina)

 
I edició Premi Neus Balanzat de Narrativa Curta (16 de gener de 2008) 

1r Premi Categoria 11-15 anys (ex aequo): Molesta evolución, Maribel Ramon Cardona (IES Quartó de Portmany) i Qué me está pasando, Celia Colomar Costa (IES Quartó de Portmany)

2n Premi Categoria 11-15 anys (ex aequo): Diario de una chica enamorada, Laura Ribas Muñoz (Col·legi Santíssima Trinitat) i La clave del mar de Asgard, Irene Roig-Francolí Rosselló (IES Sa Blanca Dona)

1r Premi Categoria més de 16 anys: Relato de un día gris, Jerónimo Marín Palacios (IES Isidor Macabich)

2n Premi Categoria més de 16 anys: El bucle, Elisa Ramon (IES Isidor Macabich)

Accèssit: El burro Versace, Raquel García (Col·legi Can Misses)