Llistes provisionals d’admissió Cicles Formatius Curs 23/24

Admissió d’alumnat a Cicles formatius de grau bàsic, mitjà i superior.

  • Llista provisional: A les llistes no s’indica si l’alumnat té plaça o no reservada, únicament serveix per revisar la baremació i reclamar en cas que no sigui correcta. Serà a la llista definitiva on s’indicarà si es té o no plaça.
    • FP Grau bàsic Perruqueria i estètica: LLISTAT
    • FP Grau bàsic Serveis administratius: LLISTAT
    • FP Grau mitjà Gestió administrativa: LLISTAT
    • FP Grau superior Administració i finances: LLISTAT
    • FP Grau superior Educació infantil: LLISTAT
  • Reclamacions: 10,11 i 12 de juliol
  • Llista definitiva: 19 de juliol
  • Matrícula: 19,20 i 21 de juliol
  • Adjudicació de places a la llista d’espera en cas de places sense adjudicar: 24 i 25 de juliol
  • Segona fase de sol·licituds (places vacants): 1 al 7 de setembre
  • Llista provisional: 13 de setembre
  • Reclamacions: 13,14 i 15 de setembre
  • Llista definitiva: 21 de setembre
  • Matrícula: 21 i 22 de setembre

Setembre 2023

Calendaria avaluació extraordinària 1r de batxillerat:

  • 1 i 4 de setembre: Proves
  • 12 h de 4 de setembre: Publicació de notes i inici de període de reclamacions
  • 5, 6 i 7 de setembre: Matrícula

Calendari escolar: ENLLAÇ

Llibres de lectura: ENLLAÇ

Inici de curs:

  • Reunió d’acollida de famílies de 1r d’ESO: 6 de setembre 18:30
  • Reunió d’acollida de famílies d’alumnat nou de 1r de Batxillerat procedent d’altres centres: 7 de setembre a les 18 hores.
  • Inici de les classes: 11 de setembre (Una vegada finalitzada la presentació dels grups l’alumnat es quedarà al centre fins a la finalització de la jornada començant les classes segons el seu horari).
    • 8 hores 1r d’ESO
    • 9 hores 2n d’ESO
    • 10 hores 3r d’ESO
    • 11 hores 4t d’ESO, 1r i 2n de Batxillerat

Llistat provisional admissió ESO 23/24

Es publica llistat provisional del procés d’admissió d’ESO del curs 23/24. A aquest llistat trobareu les puntuacions de la baremació per tal de poder presentar reclamacions en cas de no estar d’acord. A la llista definitiva del dia 21 de juny s’indicarà si teniu plaça reservada al centre o no.

Llistat provisional: LLISTAT

  • Reclamacions: 7 al 9 de juny
  • Llista definitiva: 21 de juny
  • Matrícula: 23 al 30 de juny

Procés d’admissió i d’adscripció ESO i batxillerat

  • Ja s’ha publicat el calendari del procés d’admissió i adscripció d’alumnat dels centres de primària cap als centres de secundària o de secundària cap a Batxillerat. En els pròxims dies publicarem un calendari de reunions amb les futures famílies per explicar aquest procés i altres informacions importants.
  • ESO: Alumnat d’escoles adscrites
    • Llista provisional: LLISTA
    • Matrícula: 23 al 30 de juny
  • ESO: Alumnat d’escoles no adscrites:  
    • Sol·licitud de plaça: 8 de maig fins a 19 de maig
    • Llista provisional: 6 de juny
    • Reclamacions: 7 al 9 de juny
    • Llista definitiva: 21 de juny
    • Matrícula: 23 al 30 de juny
  • BATXILLERAT (Alumnat d’altres centres):
    • Sol·licitud de plaça: 22 al 28 de juny
    • Llistes provisionals: 6 de juliol
    • Reclamacions: 7 a 9 de juliol
    • Llistes definitives: 14 de juliol
    • Matrícula: 17 a 19 de juliol

Més informació i futurs tràmits: Web en català / Web en castellà

Candidatures provisionals Consell Escolar 22/23

CANDIDATURES PROVISIONALS

Aquestes són les candidatures presentades per a la renovació del Consell Escolar a les properes eleccions. Ara comença un procediment de reclamació fins el dia 14 i el dia 18 es faran oficials:

  • Alumnat (1 membre a renovar):
    • AMAYA CUBEL, NEREA (1r FP ED. INFANTIL)
    • BOUASSRYA ECHANGLI, ASLAM (3r ESO C)
    • EL KELAI AYMANE (1r BATX B)
  • Professorat (2 membres a renovar):
    • BORREGO GARCÍA, CARMEN
    • BREA ORENGO, SILVIA
    • MATOSES MORANT, JOAN MANUEL
    • TUR TUR, EVA
    • ZORRAQUINO CREMADES, ANA
  • PAS (1 membre a renovar):
    • GARCÍA DIEGO, CARMEN